kuranyolu 0 Takipçi | 0 Takip
Kategorilerim

GENEL İSLAMİ YAZILAR.

KUR AN İLE İLGİLİ YAZILAR.

KUR AN DAN AYETLER.

BAŞÖRTÜSÜ VE KUR AN.

ANA DİLDE İBADET.

İMAM I AZAM EBU HANİFE Yİ TANIYALIM.

HURAFELERİN ANA KAYNAĞI.

KUR AN DA ZEKAT VE MİRAS KONUSU.

MEZHEP, HADİSLER VE BATIL KONULAR.

NAMAZ, ORUÇ VE HAC KONULARI.

KATILIM BANKACILIĞI TUZAĞI.

PEYGAMBERİMİZ İLE İLGİLİ YAZILAR.

ÇOK EŞLİLİK VE KABİR AZABI.

KUR AN DA MİRAÇ VE KADER KONUSU

RİSALE İ NUR ÖĞRETİSİNE DİKKAT!

ATATÜRK VE İSLAM ANLAYIŞI.

MEHDİ VE MESİH KONUSU

ÖN SÖZ

Diğer İçeriklerim (512)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (0)

HURAFELERİN İÇİMİZE NERELERDEN GİRDİĞİNE İLGİNÇ BİR ÖRNEK.

2015-09-06 14:00:00

Hurafelerin Nerelerden İçimize Girdiğine Bir örnek.

 

 

Değerli din kardeşlerim, sizlere günümüzde hala geleneklerimiz arasında bulunan ve hatta uygulanılan bir geleneğin, içimize Yahudilerden nasıl geçtiğini ve bizlere nasıl kabul ettirildiğine örnek vermek istiyorum.
 
Günümüzde bazı bölgelerde uygulanılan, bir gelenek vardır. Büyük ve birlikte oturan ailelerde, eğer bir erkek kardeş oğlu olmadan ölmüş ise, gelini dışarıdan birisi ile asla evlendirilmez. Yaşına bakılmadan diğer erkek kardeş ile evlendirilir. Hala günümüzde bile gazete başlıklarında rastlarsınız bu mantıksız geleneğe. Acaba hiç düşündünüz mü, bu gelenek ana kaynağını? 
 
 
    TEVRATTAN BİR ALINTI.
 
Bölüm 25
 
Yas.25: 5 "Birlikte oturan kardeşlerden biri oğlu olmadan ölürse, ölenin dulu aile dışından biriyle evlenmemeli. Ölenin kardeşi dul kalan kadına gidecek. Onu kendine karı olarak alacak, ona kayınbiraderlik görevini yapacak.
 
Yas.25: 6 Kadının doğuracağı ilk oğul, ölen kardeşin adını sürdürsün. Öyle ki, ölenin adı İsrail'den silinmesin.
 
Yas.25: 7 Ama adam kardeşinin dul karısıyla evlenmek istemiyorsa, dul kadın kent kapısında görev yapan ileri gelenlere gidip şöyle diyecek: 'Kayınbiraderim İsrail'de kardeşinin adını yaşatmayı kabul etmiyor. Bana kayınbiraderlik görevini yapmak istemiyor.
 
Yas.25: 8 Kentin ileri gelenleri adamı çağırıp onunla konuşacaklar. Eğer adam, 'Onunla evlenmek istemiyorum diye üstelerse,
 
Yas.25: 9 kardeşinin dul karısı ileri gelenlerin önünde adamın yanına gidecek, onun ayağındaki çarığı çıkaracak, yüzüne tükürecek ve 'Kardeşine soy yetiştirmek istemeyen adama böyle yapılır diyecek.
 
Yas.25: 10 Adamın soyu İsrail'de 'Çarığı çıkarılanın soyu diye bilinecek. 
 
İşte fitne içimize bakın nerelerden girmiş. Hadi çıkar çıkarabilirsen. Bu gelenek hala ülkemizin bazı bölgelerinde ne yazık ki uygulanıyor. Allah yardımcımız olsun.
 
Yahudiler bizlerin inancıyla sinsice oynamışlar, bizlerin içine girip, bizler gibi yaşamışlardır. Tabi bunun nedeni, kendi itikat ve inançlarını inancımıza sokmaktı. Bunu da başardılar. Lütfen araştırınız, bugün Kur’an da olmayan öyle konular vardır ki, bugün Yahudilerin ellerinde olan, tahrif edilmiş Tevrat da geçer. Ama bizler neden Kur’an da geçmez diye her nedense hiç sormamışız. Sanırım sormaya da hiç niyetimiz yok. Yani uyumaya devam.
 
Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK
http://halukgta.blogcu.com/
http://hakyolkuran.com/menudetay.php?id=330

9
0
0
Yorum Yaz